[petycja] Chcemy leczyć a nie refundować - POPRZYJ WAŻNĄ petycję

3

Sz. P. dr n. med. Maciej Hamankiewicz

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie wejściem w życie ustawy refundacyjnej sankcjonującej obciążanie lekarzy kosztami refundacji leków w przypadku popełnienia uchybień formalnych przy wystawianiu recept refundowanych. Sytuacja w której lekarzy najpierw obarcza się urzędniczymi obowiązkami, a następnie karze za ich niewypełnianie jest nie do zaakceptowania dla naszego środowiska. Rolą lekarza jest udzielanie pomocy pacjentom w każdym przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Kwestie refundacji leczenia i weryfikacji uprawnień należą do Ubezpieczyciela i nie mogą być przerzucane na nasze barki.

Równi

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 3 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.