Zasady bojkotu - artykuł do GL
73
Przygotowałem artykuł podsumowujący sytuację związaną z ustawą refundacyjną oraz planowanym bojkotem recept refundowanych. Wysłałem go wczoraj do Gazety Lekarskiej i uzyskałem obietnicę Redaktora Naczelnego zamieszczenia go w internetowym wydaniu z grudnia 2012. Artykuł jest zbyt duży na zamieszczenie w wersji papierowej. Dobre i to.
Mam propozycję aby wykorzystać artykuł do propagowania wiedzy o bojkocie – możecie go drukować i wręczać niezorientowanym kolegom.
W artykule doprecyzowałem zasady postępowania po 1.01.2012. Są to moje propozycje i mogą być dowolnie stosowane przez lekarzy – nikt nie ma monopolu na rację. Wydaje mi się że sa jednak dość dobrze dopracowane.
Jeszcze raz przestrzegam przed „twardym” bojkotem recept refundowanych (dla pacjentów z potwierdzonymi uprawnieniami). Przeczytajcie Ustwę o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta a zrozumiecie dlaczego.
Dla przypomnienia wklejam poniżej zalecenia zamieszczone w artykule:
Plan dalszych działań
Kluczowe znaczenie dla wyłączenia lekarzy z procesu weryfikacji uprawnień do refundacji recept powinno mieć wypracowanie wspólnego stanowiska NIL, OZZL i PZ oraz podjęcie rozmów ze stroną rządową na temat zmiany regulacji prawnych. Równie ważne jest skoordynowanie działań poszczególnych lekarzy polegające na:
1. rozpoczęciu od 1.01.2012r przez lekarzy uprawnionych do wystawiania recept refundowanych (zarówno lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego jak i lekarz prowadzących prywatne pr
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 73 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.