Zwołujemy Okrągły Stół Lekarzy!

183

"...Koledzy Lekarze!

Nie możemy dalej biernie przyglądać się temu jak biurokracja, kierując się własnym politycznym interesem paraliżuje system ochrony zdrowia w naszym Kraju. Czyni to, pomijając istotne naszym zdaniem opinie i propozycje społeczności lekarzy. Bywa, że także reprezentanci naszego samorządu gubią się w meandrach coraz bardziej pokrętnego prawodawstwa. Wzywamy więc, w tym krytycznym momencie, wszystkie nasze aktywne środowiska do debaty o roli lekarza w przyszłym systemie lecznictwa. Proponujemy zwołanie lekarskiego okrągłego stołu. Przede wszystkim, w celu uzgodnienia naszych środowiskowych uwarunkowań granicznych, które nie pozwolą administracji na tworzenie prawa kosztem naszych rodzin, zdrowia i nie rzadko życia. Nie, kosztem antagonizowania lekarza i pacjenta dla doraźnych potrzeb administracyjnych eksperymentów..."

To fragment załączonej w całości poniżej Odezwy o zwołanie Lekarskiego Okrągłego Stołu. Nie kolejnej petycji czy apelu, ale Odezwy. Czegoś w rodzaju orędzia; Rogu bojowego wzywającego wszystkich na mury w krytycznej chwili.

Uważam, że nasza społeczność lekarska dojrzewa właśnie do takiej debaty. W św

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 183 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.