Fałszywe założenia ocgrony zdrowia
4
A tak poważnie, nasza służba (pardon - ochrona) zdrowia to system zbudowany na kombinacji kilku fałszywych założeń. Założono bowiem, że "lekarz sobie dorobi" - ergo - uspołeczniony pracodawca nie musi temuż lekarzowi płacić adekwatnego wynagrodzenia, bo zrobią to sami pacjenci. Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach PRL, które dla wielu obecnych na tym forum wydają się być równie bliskie jak Powstanie Styczniowe, załatwiało się ten deficyt dochodów za pomocą prymitywnej koperty. Zawód lekarza uchodził (i słusznie) za dochodowy. Teraz deficyt wyrównują sobie nieliczni beneficjenci systemu w sposób legalny, ale równie mało etyczny. Żeby zostać przyjętym na Olimp klinik, trzeba przejść przez "łowisko" - przychodnie profesorów i docen
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 4 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.