Z perspektywy płatnika czyli kij w mrowisko :)

59
Wydatki na refundację leków sukcesywnie rosną i stanowią główną pozycję w planie finansowym NFZ. Ponieważ NFZ nie dysponuje rogiem obfitości a prezes nie potrafi dokonać cudu w Kanie Galilejskiej rozmnażając cudownie pieniądze, naturalną rzeczą jest podejmowanie prób racjonalizacji wydatkowania środków finansowych tym bardziej że jeżeli wzrosną wydatki w pozycji A czyli refundacja leków siłą rzeczy muszą zmaleć wydatki w pozycji B czyli np. wartość punktu rozliczeniowego świadczenia w poradni neurologicznej lub liczba punktów/świadczeń. Zamieszanie związane z ustawą refundacyjną oraz planowanym protestem spowoduje istotny wzrost wydatków na refundację w g
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 59 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.