Eskalacja protestu - list do pacjentów
30
To próbka listu otwartego do pacjentów, jeśli miałoby dojść do eskalacji protestu.
Dane są zebrane z różnych postów, jak coś jest źle to poprawcie. A jak jest ogólnie do dupy, to też dajcie znać.
Drodzy pacjenci!
Minęło 20lat transformacji ustrojowej. Wszyscy w naszym kraju liczyli na to, iż z biegiem czasu sytuacja w wielu istotnych dziedzinach życia ulgnie poprawie, tymczasem jest wręcz przeciwnie. Doskonale widac to w służbie zdrowia.
Kolejne rządy wprowadziły mnóstwo absurdalnych przepisów. Kolejki pacjentów przed gabinetami oraz tych czekajacych na zabieg wciąż się wydlużają. Szpitale ratujące zdrowie i życie pacjentów są niedofinansowane, często również zamykane. Politycy pozostają ślepi i głusi na sygnały biegnące zarówno od pacjentów jak i lekarzy o katastrofalnym stanie opieki medycznej w kraju, który podobno wkroczył już w XXI wiek.
Może nadszedł wreszcie czas aby lekarz i pacjent, ramię w ramię, stanęli w obronie tego co w państwie powinno być priorytetem czyli zapewnienia obywatelom należytej opieki zdrowotnej, bez kolejek i biurokratycznego bałaganu.
W ostatnich dniach lekarze rozpoczęli protest pieczątkowy, będący reakcją na wejście w życie nowej ustawy refundacyjnej, uznanej przez środowisko lekarskie za błędną i szkodliwą. Polega on na tym, iż lekarz nie określa na recepcie uprawnień pacjentów do refundacji.
Chcemy wyjaśnić pacjentom kilka kwestii związanych z protestem:
-przybicie przez lekarza pieczątki RLDDNFZ nie oznacza,że nie ma refundacji. Zgodnie z komunikatem prezsa NFZ farmaceuci powinni okre
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 30 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.