List otwarty do pacjentów po poprawkach.

20

Drodzy Pacjenci! W ciągu 20 lat transformacji ustrojowej kolejne rządy wprowadziły mnóstwo absurdalnych przepisów. Kolejki pacjentów przed gabinetami oraz tych czekających na zabieg wciąż się wydłużają. Szpitale ratujące zdrowie i życie pacjentów są niedofinansowane, często również zamykane. Politycy pozostają ślepi i głusi na biegnące zarówno od pacjentów jak i lekarzy sygnały o katastrofalnym stanie opieki medycznej w kraju, który podobno wkroczył już w XXI wiek. Może nadszedł wreszcie czas, aby lekarz i pacjent, ramię w ramię, stanęli w obronie tego co w państwie powinno być priorytetem czyli zapewnienia obywatelom należytej opieki zdrowotnej, bez kolejek i biurokratycznego bałaganu. Zdając sobie sprawę z chaosu informacyjnego związanego z trwającą od kilku dni pieczątkową akcją protestacyjną lekarzy, po pierwsze pragniemy wyjaśnić iż: Przybicie przez lekarza pieczątki RLDDNFZ na recepcie nie oznacza, że nie ma refundacji leku. Zgodnie z komunikatem prezsa NFZ farmaceuci powinni określic poziom refundacji w aptece. Dlaczego protestujemy? Z dniem 1 stycznia 2012 roku weszła w życie nowa ustawa refundacyjna, która wprowadza przepisy niebezpieczne zarówno dla lekarzy jaki pacjentów: - Zgodnie z analizami po wejściu nowych regulacji pacjenci dopłacą ponad 300 mln złotych do leków refundowanych a NFZ zaoszczędzi 700 milionów - państ

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 20 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.