Nasz list w Gazecie Wyborczej i innych dziennikach c.d.

375

Jestem anestezjologiem. Recepty piszę pro auctore i pro familiae. Od 3 dni siedzę jednak  i moderuję dyskusję o liście, bo uważam, że jak do tej pory lekarze nie zrobili gestu w stronę pacjenta. Czas nagli - publikują listy pacjenci, stowarzyszenia związane z pacjentami a my się do nich nie ustosunkowaliśmy. Pacjent "ma w nosie" nasze kary finansowe i spory o chpl, których nie rozumie, chce żeby system działał normalnie. List miał wyjaśnić dlaczego protestujemy i poprosić o zrozumienie. Bardzo proszę o wypełnianie sondy, żeby jak najwięcej osób wyraziło swoją opinię.

Dziękuję, Ania G.

Witam! Poniżej zamieszczam tekst napisanego wspólnie z kolegami i przeredagowanego Listu do pacjentów, który planujemy umieścić w Gazecie Wyborczej. Proszę o uważne przeczytanie oraz udział w sondzie

Aktualny tekst w załączniku poniżej.

Prosimy nie publikować tekstu w portalach społecznościowych, tekst ma trafić do prasy drukowanej i na ulotki.  Jak już zostanie opublikowany - będzie go można umieszczać w sieci. 

Drodzy Pacjenci! W ciągu 20 lat transformacji ustrojowej kolejne rządy wprowadziły mnóstwo absurdalnych przepisów. Kolejki pacjentów przed gabinetami oraz tych czekających na zabieg wciąż się wydłużają. Szpitale ratujące zdrowie i życie pacjentów są niedofinansowane, często również zamykane. Politycy pozostają ślepi i głusi na biegnące zarówno od pacjentów jak i lekarzy sygnały o katastrofalnym stanie opieki medycznej w kraju, który podobno wkroczył już w XXI wiek. Może nadszedł wreszcie czas, aby lekarz i pacjent, ramię w ramię, stanęli w obronie tego, co w państwie powinno być priorytetem, czyli zapewnienia obywatelom należytej opieki zdrowotnej, bez kolejek i biurokratycznego bałaganu. Zdając sobie sprawę z chaosu informacyjnego związanego z trwającą od kilku dni pieczątkową akcją protestacyjną lekarzy, po pierwsze pragniemy wyjaś

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 375 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.