Nasz list w Gazecie Wyborczej i innych dziennikach c.d.
Jestem anestezjologiem. Recepty piszę pro auctore i pro familiae. Od 3 dni siedzę jednak i moderuję dyskusję o liście, bo uważam, że jak do tej pory lekarze nie zrobili gestu w stronę pacjenta. Czas nagli - publikują listy pacjenci, stowarzyszenia związane z pacjentami a my się do nich nie ustosunkowaliśmy. Pacjent "ma w nosie" nasze kary finansowe i spory o chpl, których nie rozumie, chce żeby system działał normalnie. List miał wyjaśnić dlaczego protestujemy i poprosić o zrozumienie. Bardzo proszę o wypełnianie sondy, żeby jak najwięcej osób wyraziło swoją opinię.
Dziękuję, Ania G.
Witam! Poniżej zamieszczam tekst napisanego wspólnie z kolegami i przeredagowanego Listu do pacjentów, który planujemy umieścić w Gazecie Wyborczej. Proszę o uważne przeczytanie oraz udział w sondzie
Aktualny tekst w załączniku poniżej.
Prosimy nie publikować tekstu w portalach społecznościowych, tekst ma trafić do prasy drukowanej i na ulotki. Jak już zostanie opublikowany - będzie go można umieszczać w sieci.
Drodzy Pacjenci! W ciągu 20 lat transformacji ustrojowej kolejne rządy wprowadziły mnóstwo absurdalnych przepisów. Kolejki pacjentów przed gabinetami oraz tych czekających na zabieg wciąż się wydłużają. Szpitale ratujące zdrowie i życie pacjentów są niedofinansowane, często również zamykane. Politycy pozostają ślepi i głusi na biegnące zarówno od pacjentów jak i lekarzy sygnały o katastrofalnym stanie opieki medycznej w kraju, który podobno wkroczył już w XXI wiek. Może nadszedł wreszcie czas, aby lekarz i pacjent, ramię w ramię, stanęli w obronie tego, co w państwie powinno być priorytetem, czyli zapewnienia obywatelom należytej opieki zdrowotnej, bez kolejek i biurokratycznego bałaganu. Zdając sobie sprawę z chaosu informacyjnego związanego z trwającą od kilku dni pieczątkową akcją protestacyjną lekarzy, po pierwsze pragniemy wyjaś
Ten post ma 375 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.