Trochę o sprawach formalno-prawnych

30
Zadałem sobie trochę trudu i przeczytałem przynajmniej te najbardziej kontrowersyjne przepisy "refundacyne" i postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami. 1. Art. 48 ust. refundacyjnej z odwołaniem do art 5 p. 14 stawy z 27 sierpnia 2004 ( o żwiadczeniach zdrowotnych.....) zakłada bezpośrenią odpowiedzialność finansowaą lekarza za błędy przy wypisywaniu leków refundowanych. Stoi to w jawnej sprzeczności z Kodeksem Pracy - też USTAWA - gdzie jest wyraźnie określona odpowiedzialność pracownicza ( dotyczy ten aspekt lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę ). Nałożona odpowiedzialność finansowa nie ma precedensu w naszym prawodastwie - nie ma innej zdefiniowanej grupy obywateli RP, która ponosiłaby cywilną odpowiedzialność finansową za skutki swojej pracy zawodowej bezpośredn
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 30 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.