skarga na Rzecznika Praw Pacjenta
14
Komunikat Wiceprzewodniczącego Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy z dnia 11 stycznia 2012 r.
Rzecznik Praw Pacjenta (RPP) narusza prawa obywatelskie!
W związku z dzisiejszą zapowiedzią Rzecznika Praw Pacjenta karania świadczeniodawców (tj. szpitali, poradni etc.) karą do 50 000 zł za łamanie praw pacjenta polegające na wypisywaniu przez lekarzy recept bez orzekania prawa do refundacji i bez określania stopnia tej refundacji (ze względu na niezawiniony przez lekarza brak możliwości stwierdzenia prawa pacjenta do refundacji w chwili wypisywania recepty), stwierdzam, że:
1. wystąpiłem do Zarządu Krajowego OZZL i Federacji Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie z wnioskiem o rozważenie skierowania skargi/pisma/wystąpienia do Rzecznika Praw Obywatelskich w związku z podejrzeniem naruszenia przez Rzecznika Praw Pacjenta praw obywatelskich lekarzy (jako pracowników lub zleceniobiorców) i praw świadczeniodawców;
2. ewent. prawa pacjenta (oraz na pewno lekarzy i świadczeniodawców) naruszyli autorzy Ustawy refundacyjnej i Rozporządzenia ws recept i to przeciw nim powinien i ma obowiązek wystąpić RPP (tak jak zapowiedział, że to uczyni RPO po uzyskaniu wyjaśnień od MZ);
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 14 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.