Skarga na MZ
29
Witajcie!
AgniesiaR dzisiaj wysłała w naszym imeniu skargę:
====================================================================================================
List otwarty do RPP
Szanowna Pani Barbara Kozłowska
Rzecznik Praw Pacjenta
Zwracamy się z prośbą o informację, jak wyglądało opiniowanie Ustawy o Refundacji Leków przez RPP na etapie konsultacji społecznych. Dlaczego wówczas RPP nie zwracał uwagi na niebezpieczeństwa dla pacjentów spowodowane tą Ustawą?
Prosimy również Panią o zapoznanie się z obowiązującymi aktami prawnymi, zanim publicznie skrytykuje Pani lekarzy na przykład za wypisywanie na receptach nazw międzynarodowych leków. Rozporządzenie MZ z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie recept lekarskich paragraf 6 punkt 1 dopuszcza taką możliwość.
Pragniemy też zauważyć, że zarówno Ustawa jak i umowy z NFZ dają lekarzom prawo do wyp
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 29 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.