List otwarty - Protest przeciwko planowanej zmianie w Ustawie o Zawodzie Lekarza
Witam Kolezanki i Kolegow, Przygotowalem list otwarty w krytycznej dla nas sprawie dot. planowanej zmiany w Ust o Zawodzie Lekarza (wprowadzonej tylnymi drzwiami i mogacej obnizyc prestiz naszego srodowiska, a nawet narazic go /biorac pod uwage przebieg styczniowego protestu/ na smiesznosc). Niniejszym poddaje go pod konsultacje Kolezanek i Kolegow z Konsylium24. Pozdrawiam ----
15.01.2012
LIST OTWARTY
Do wiadomości:
Naczelna Rada Lekarska, OZZL, Porozumienie Zielonogórskie, Posłowie i Senatorowie RP
Szanowni Państwo,
Wskutek całego szeregu zdarzeń zaistniałych w trakcie tzw. protestu pieczątkowego lekarzy w styczniu 2012 doszło do uchwalenia przez Sejm RP w dn. 13.01.2012 nowelizacji ustawy o refundacji (dalej: now-ref), która to nowelizacja (...o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw) zawiera zapis (Art. 3):
Art. 3. W ustawie z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty
(Dz. U. z 2011 r. Nr 277, poz. 1634 i Nr 291, poz. 1707) w art. 45:
1) ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Lekarz może również wystawiać recepty na leki osobom, o których mowa w art. 43 – 46 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.3)),
Ten post ma 52 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.