Ważne! List otwarty - Protest przeciwko planowanej zmianie w Ustawie o Zawodzie Lekarza - po Waszych poprawkach:)

26
Witam, 1. Dziekuje za wszystkie sugestie dotyczace listu - wiekszosc uwzglednilem. 2. Nie ma rozwiazan idealnych (co widac po pracach nad Ustawa i jej nowelizacja) 3. List w obecnej formie wydaje mi sie miec tresc optymalnie okreslajaca problem i wyrazajaca nasze stanowisko. 4. Pozostaje zastanowic sie, co z nim dalej zrobic, jesli jest taka nasza wola, aby List ujrzal swiatlo dzienne i trafil do adresatow. 5. Czekam na sugestie, co dalej. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich z K24----- ---- 15.01.2012 LIST OTWARTY Do wiadomości: Naczelna Rada Lekarska, OZZL, Porozumienie Zielonogórskie; Prezydent RP Posłowie i Senatorowie na Sejm RP Szanowni Państwo, Koledzy i Koleżanki Lekarze, Wskutek złożonego szeregu zdarzeń zaistniałych w trakcie tzw. protestu pieczątkowego lekarzy w styczniu 2012 doszło do uchwalenia przez Sejm RP w dn. 13.01.2012 nowelizacji Ustawy o Refundacji Leków..., która to nowelizacja (w dokumentach Sejmu/Senatu:...Ustawa o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw) zawiera następujące zapisy (Art. 3) – cyt.: Art. 3. W ustawie z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2011 r. Nr 277, poz. 1634 i Nr 291, poz. 1707) w art. 45: 1) ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2. Lekarz może również wystawiać recepty na leki osobom, o których mowa w art. 43 – 46 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych z
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 26 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.