List do senatorów

26

Wysłałem list do naszych dwóch senatorów. Pewnie to nic nie da, ale przynajmniej będę miał czyste sumienie. Może by jeszcze ktoś do swoich? W końcu jest nas 29 tysięcy. Szanowny Panie Senatorze Zwracam się do Pana jako lekarz i jako wyborca w sprawie, której wagę trudno przecenić. Przy poprawianiu ustawy refundacyjnej, Sejm uchwalił też zmiany w ustawie o zawodzie lekarza wprowadzając do niej zapisy nakładające na lekarza obowiązek odnotowywania na recepcie poziomu refundacji leku. Taka konstrukcja oznacza, że określanie poziomu refundacji staje się obowiązkiem tej samej rangi co leczenie zgodnie z najlepszą wiedzą medyczną! Nie jest to zmiana drobna gdyż nałożenie na lekarzy bardzo czasochłonnych obowiązków administracyjnych, których zaniedbanie grozi drakońskimi karami (w środowisku lekarskim krąży opowieść o karze wysokości 790 tys. zł, nałoż

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 26 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.