Ważne-list od Pawła Walewskiego z "Polityki"-musimy odpowiedzieć!
182
Wkurzona coraz bardziej kłamstawami dziennikarzy,napisałm do mojej Cioci,która pracuje w "Tygodniku Powszechnym" jeszcze od czasów red.Turowicza z prośbą o kontakt z jakimś dziennikarzem,który pomógły nam dotrzeć z informacją o naszym proteście do mediów.Cyt:
"Witaj Ciociu!
Mam wielka prośbę o radę.
Od 2 lat jestem na portalu społecznościowym Konsylium24,ten portal grupuje wyłącznie lekarzy.Początkowo było to miejsce przeznaczone na Hyde Park lekarski,konsultacje lekarskie on-line,ocenę wyników badań itd.
Niestety,czasy są takie,że nie możemy sobie wyłącznie gadać o naszym hobby,publikować fotki z podróży i pytać o interpretacje badań-czas dla lekarzy zrobił się "wojenny".
W poprzedniej kadencji rządu Tuska Kopaczowa zaczęła prace nad Ustawą refundacyjną,ktoś z lekarzy wrzucił projekt Ustawy na forum-i się zaczęło!Przeanalizowaliśmy artykuł po artykule i okazało się,że nie tylko nawrzucano nam obowiązków stricte urzędniczych,ale wprowadzane uregulowania uniemożliwią nam leczenie wg.standardów klinicznych i nakażą pisać pacjentom leki na 100% ich ceny.Napisaliśmy do Kopaczowej petycję o zmianę tych artykułów-zebraliśmy 18 tysięcy podpisów lekarzy!!,napisaliśmy jeszcze raz,gdy projekt rządowy był przedłożony sejmowi i był opracowywany w Komisjach Sejmowych-bez skutku.Na efekty działania Ustawy nie trzeba było długo czekać,do końca roku nie wydano rozporządzeń,na kolanie pisane pod koniec grudnia okazały się skandalem-wybuchł protest "pieczątkowy".
Wobec tego stwierdziliśmy,że musimy mieć naszą reprezentację i 6 grudnia tego roku w Warszawie założyliśmy Stowar
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 182 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.