Porozumienie Organizacji Lekarskich: nie będzie wznowienia protestu
239
Podczas sobotniego (17 marca) spotkania Porozumienia Organizacji Lekarskich (POL) w siedzibie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu nie zapadła decyzja o wznowieniu protestu lekarzy. Zdecydowano natomiast o akcji zasypania NFZ wnioskami o wykreślenie z umów lekarzy z Funduszem zapisów niezgodnych z prawem. Lekarze chcą także zainteresować sytuacją w ochronie zdrowia prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Tematem spotkania było rosnące niezadowolenie pacjentów, lekarzy i aptekarzy z zapisów ustawy o refundacji leków oraz jej nowelizacji.
- Dzisiejsze spotkanie było wyrazem troski polskich lekarzy o los pacjenta. Wynika ona z kilku powodów. Obserwujemy pogłębiające się ograniczenia dostępności do lekarzy na każdym poziomie ochrony zdrowia. To samo dotyczy diagnostyki. Z chwilą wejścia w życie ustawy refundacyjnej pojawiło się kolejne ograniczenie, tym razem dostę
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 239 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.