Przykre wnioski z POL 17.03.2012 i analiza obecnej sytuacji strategicznej...

36
"Nie ma wznowienia protestu" Szanowni Państwo - nie ma co rwać włosów z głowy. Dlaczego? Dzięki ref-ustawie i zapisie o LUZ-akach i tak jesteśmy w koziej doopie , a jakikolwiek "oddolny" protest prowadzony przez "szeregowych" lekarzy (niezależnie od jego masowości) - będzie najwyżej publiczną demonstracją naszego sprzeciwu. LUZ-ak = niewolnik NFZ. _______________________________________________________ Co więcej - wszyscy bez wyjątku pracodawcy LUZ-aków żyją z kontraktów z NFZ i jakiekolwiek "przegięcie" ze strony "szeregowych lekarzy" skutkować będzie wyłącznie represjami wobec nich - bo żaden pracodawca nie będzie zatrudniał pracownika, który spowoduje niedotrzymanie warunków kontraktu pracodawcy z NFZ i puszczenie go z torbami. Żaden pracodawca nie będzie tego ryzykować i każdy da prosty wybór: "protest albo praca". Jako pracodawca też bym tak zrobił. ________________________________ Z tego samego powodu rekomendacja NRL nie podpisywania przez indywidualnych lekarzy umów o leki refundowane z NFZ jest zupełnie bez sensu. Jedynymi w których uderzy będą lekarze żyjący wyłącznie z prywatnych gabinetów i pracujący w ramach kontraktu . ___________________________________________ Jedyne co zyska na stosowaniu się do tej rekomendacji "prywaciarz" - to odpływ pacjentów i spadek dochodów lub utrata środków do życia. Jako "pry
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 36 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.