Czy podpisać umowę na recepty?
179
Dziś, 30.04.2012 na stonie NFZ ukazało się zarzdzenie Prezesa Paszkiewicza wprowadzające nowy wzór umowy na wystawanie recept refundowanych http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=4904. Umowa jest dla nas bardzo niekorzystna i niemożliwa do zaakceptowania.
Poniżej zamieszczam treść podsumowującego artykułu który ukaże się w czerwcowym Pulsie - biuletynie OIL w Warszawie.
Czy podpisać umowę na recepty?
1.07.2012 stracą ważność dotychczasowe umowy upoważniające lekarzy praktykujących prywatnie do wystawiania recept refundowanych. Osoby chcące nadal wystawiać recepty refundowane muszą zawrzeć nowe umowy z NFZ. Przedstawione przez Fundusz propozycje umów są bardzo niekorzystne dla naszego środowiska.
Wygaśnięcie dotychczasowych umów na wystawianie recept refundowanych związane jest z wejściem w życie art. 63 pkt 13 ustawy refundacyjnej. Artykuł ten uchyla przepisy będące podstawą zawierania dotychczasowych umów. Nowe umowy muszą być zawierane na podstawie artykułu art. 48 ustawy refundacyjnej. Wystawianie recept refundowanych po 1.07.2012 bez zawarcia nowej umowy, nawet z wykorzystaniem dotychczasowych druków recept, będzie bezprawne i może skutkować zarzutami wyłudzenia środków publicznych oraz działania na szkodę NFZ.
Co zawierają nowe umowy
W dn. 11.04.2012 na stronie internetowej NFZ ukazał się projekt nowej umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=3&dzialnr=17&artnr=4871. Niestety projekt ten, pomimo kilkumiesięcznych negocjacji pomiędzy NFZ a NRL, jest dla naszego środowiska bardzo niekorzystny. Przede wszystkim zawiera dokładnie te same przepisy dotyczące możliwości obciążenia lekarza kosztami nienależnej refundacji leku, które usunięto z ustawy refundacyjnej po akcji pieczątkowej w styczniu 2012. Zgodnie z proj
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 179 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.