Nowy Sącz przygotowania do protestu receptowego
9
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy podjął dziś (14 czerwca) decyzję o zleceniu wydrukowania pierwszej partii – trzech milionów recept. Recepty te będą rozdysponowane wśród lekarzy, którzy od 1 lipca tego roku przystąpią do akcji protestacyjnej rekomendowanej przez: Naczelną Radę Lekarską, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Porozumienie Zielonogórskie, Polską Federację Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków – informuje Czesław Miś, członek Zarządu Krajowego OZZL i przewodniczący Organizacji OZZL w Nowym Sączu.
Lekarze będą wypisywać leki na specjalnych receptach. Znajduje się na nich tylko imię i nazwisko pacjenta oraz kasa chorych. Protest ma objąć także lekarzy z prywatnych gabinetów, gdzie pacjenci już płacą za badania. Dodatkowo przyjdzie im ponieść koszty za nierefundowane leki. W taki sposób wystawiania recepta w pełni chroni lekarza przed karami. Dla pacjenta oznacza płatność na 100 proc.
- Trzeba rozważyć, czy pacjenta będzie na to stać – mówi Zdzisław Jabłoński, lekarz z powiatu nowosądeckiego. – Prowadzę działalność pr
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 9 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.