Moje pismo do Rzecznika Praw Pacjenta
32
Poniżej cytuje w całości mój list do rzecznika Praw Pacjenta
Do Pani Krystyny Barbary Kozłowskiej
Rzecznika Praw Pacjenta
Szanowna Pani
Jestem lekarzem praktykującym od 15 lat. Z niesmakiem przyglądam sie medialnym nagonkom na moje środowisko zawodowe, przy jednoczesnym braku zarówno zrozumienia istoty sprawy, jak i braku logicznych działań jakich oczekuję od organów państwowych.
Argument walki dla dobra pacjenta jest wyśmiewany, dyskredytowany, a nasze środowisko ludzi oddanych sprawie dobra pacjenta poprzez poświęcenie swojego zycia zawodowego, a często i prywatnego na rzecz naszych pacjentów, jest poddawane nieustającej i bezzasadnej dewaluacji w komentarzach tak medialnych jak i ze strony władz, w tym i Pani Urzedu.
Nie mniej jednak to od Pani oczekuję działania na rzecz dobra pacjentów - jako osoby z urzędu do tego powołanej. Pomimo Pani negatywnego stosunku do środowiska lekarskiego - z racji Pani Urzedu jestem zmuszony właśnie do Pani skierować swoje zapytania i prośbe o interwencję. Ale - po tym przydługim wstępie - przejdźmy do meritum.
Punkt 1.
Pytanie - jakie działania podjął, bądź zamierza podjąć Urząd Rzecznika Praw Pacjenta celem zlikwidowania niezgodnej z art32 par 1 Konstytucji RP ustawy refundacyjnej?
Uzasadnienie:
Niezgodność ustawy refundacyjnej z konstytucją polega na nierównym traktowaniu obywateli (pacjentów) poprzez wyodrębnianie z grupy pacjentów części mającej lepszy dostęp do środków leczn
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 32 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.