Wniosek pacjentów do Trybunału Konstytucyjnego - o niezgodność części ustawy refundacyjnej z Konstytucją.
18
Ogłoszenie
Poszukuje się rozsądnej organizacji chorych ( na przykład chorych na padaczkę ),w celu wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego z pozwem.TK ma ocenić zgodność art. 14 ustawy refundacyjnej z Konstytucją RP.Chodzi o dyskryminację finansową chorych,ze wględu na rodzaj choroby, na którą chorują.
Nie dotyczy to wszystkich pacjentów, lecz tylko tych, którzy przyjmują ten sam lek, w różnych jednostkach chorobowych.Ustawa refundacyjna w par.14 nakazuje lekarzowi określić wielkość dopłaty NFZ do leku w zależności od choro
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 18 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.