DO SIECIÓWKOWICZÓW - propozycja pisma w odpowiedzi na naciski dyrektorów.

89
W odpowiedzi na żądanie podpisania przeze mnie indywidualnej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia celem nabycia uprawnień do wystawiania recept refundowanych pacjentom ......(nazwa firmy ) oświadczam co następuje: Zawieszenie przez Naczelną Radę Lekarską protestu lekarskiego, zakładającego wystawianie wyłącznie recept bez określania refundacji, nie oznacza odwołania rekomendacji niepodpisywania indywidualnych umów z NFZ. Należy podkreślić, że "protest receptowy" jest kontynuowany przez Porozumienie Organizacji Lekarskich i przewiduje wystawianie recept w oparciu o nazwy międzynarodowe leków bez określania stopnia refundacji z adnotacją " Refundacja leku do decyzji NFZ". Według licznych opinii prawników i konstytucjonalistów podpisanie umowy z NFZ wiąże się z obciążeniem prowadzonej przeze mnie praktyki lekarskiej bardzo dużym ryzykiem finansowym. Przy tak skonstruowanej umowie nie mam żadnej możliwości uniknięcia sytuacji przewidzianych w paragrafie 9. umowy. Wobec powyższego proponuję by firma .....(nazwa firmy) podpisała umowę uprawniającą lekarzy świadczących dla niej usługi medyczne do wystawiania recept refundowanych z NFZ. W przypadku zaistnienia nieprawidłowości skutkujących nałożeniem kar, firma ponosi odpowiedzialność z tytułu realizacji tej umowy i odstępuje od regresu roszczeń wobec lekarza z wyjątkiem sytuacji, gdy do zaistnienia nieprawidłowości do
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 89 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.