Ważny mail do rozsyłania od Śląskiego OZZL:
8
Komunikat Zarządu Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy z dnia 9 lipca 2012 r.
Proszę o przesłanie niniejszego maila do wszystkich znajomych lekarzy i dentystów.
Informuję ponownie, że protest receptowy trwa nadal, zmieniła się jedynie jego forma (vide komunikat ze spotkania POL w dniu 6 lipca 2012 r. : http://www.ozzl.org.pl/images/stories/Komunikat6lipca.pdf )
Proszę o przesłanie informacji o udziale w proteście (gdzie, w jakiej formie i jak powszechnie) przez wszystkie OT OZZL Regionu Śląskiego. Dzisiaj w woj. śląskim odebrałem zgłoszenia o kontynuacji protestu (oraz o zapotrzebowaniu na recepty wg wzoru NRL) z 8 OT OZZL + od bardzo wielu lekarzy indywidualnych oraz dentystów - w tym z POZ.
RECEPTY wg WZORU NRL:
ZR Śląskiego jest jeszcze w posiadaniu recept wg wzoru NRL wydrukowanych na koszt OZZL – recepta ta jest w pełni legalna (vide:
http://www.ozzl.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=12952:uwaga-pamitajmy-recepta-wg-wzoru-nrl-jest-legalna-&catid=56:aktualnoci&Itemid=2 )
Jedna paczka recept (100 bloczków po 100 szt.) waży 7,5 kg – można je zamawiać mailem lub telefonicznie (dostawa na koszt ZR Śl. OZZL dla OT OZZL i członków OZZL, na własny koszt dla pozostałych lekarzy).
SKRÓT:
PIECZĄTKA RLDDNFZ na każdej recepcie (zarówno na leki refundowane jak i na leki nie refundowane),
NAZWA MIĘDZYNARODOWA LEKU + nie określanie stopnia refundacji na każdej recepcie na leki refundowane
Lekarze biorący udział w proteście przybijają na każdej recepcie pieczątkę (lub umieszczają dopisek) REFUNDACJA LEKU DO DECYZJI NFZ) oraz:
jeżeli wystawiają recepty na leki refundowane u świadczeniodawcy (lekarz pracuje na podstawie umowy o pracę lub cywilnoprawnej w poradni, szpitalu, który ma zawartą umowę z NFZ) albo na podstawie podpisanej przez jego praktykę umowy z NFZ (zdaniem OZZL umowa o treści zaproponowanej jest jednostronnie niekorzystna i bardzo ryzykowna dla lekarza prowadzącego praktykę i NIE powinna być podpisywana) wpisuje na recepcie nazwę międzynarodową leku; wtedy nie może określić stopnia refundacji ponieważ nie wie jaki preparat leku wyda pacjentowi aptekarz – jest to najbardziej bezpieczny dla lekarza sposób obrony przed represjami za urzędnicze błędy na recepcie (czyli niewłaściwe określenie stopnia refundacji);
jeżeli lekarz (jego praktyka) nie ma zawartej umowy z NFZ na wypisywanie leków refundowanych to oczywiście wypisuje wszystkie leki bez określania poziomu refundacji (a aptekarz wydaje je ze 100% odpłatnością) – wg informacji ZR Śl. umowy takie zawarło tylko ok. 15% indywidualnych praktyk w woj. śląskim.
_____________________________________________________
Szczegóły: vide załączniki i poniżej:
I.
W związku z dezinformacją, jaka pojawiła się w mediach (świadomie czy nieświadomie?) w dniu 06 lipca 2012 r, po posiedzeniu PRezydium NRL i posiedzeniu POL, przypominam, że PROTEST RECEPTOWY TRWA.
Zdecydowały o tym działające wspólnie organizacje lekarskie, które w dniu 06 lipca 201 roku odbyły posiedzenie, po którym przedstawiły swoją decyzję w czasie konferencji prasowej transmitowanej "na żywo" przez kilka stacji telewizyjnych oraz wydały komunikat dostępny m. innymi na stronie internetowej OZZL.
Jedyne co się zmieniło w proteście to jego forma.
Decyzji Prezydium NRL o zawieszeniu protestu nie można odczytywać jako decyzji obowiązującej wszystkich uczestników protestu, bo NRL była tylko jedną z organizacji rekomendujących protest .
Poza wszystkim - o trwaniu tego rodzaju protestu, który nie jest strajkiem podlegając
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 8 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.