Barbara Krystyna nie wystarczy

7

 RPO 19.04.2013 Rzecznik Praw Obywatelskich, nawiązując do swoich licznych wystąpień do Ministra Zdrowia dotyczących problematyki ochrony zdrowia, a w szczególności sygnalizujących zagadnienia związane z dramatyczną sytuacją pacjentów oraz potrzebą podejmowania w tym zakresie konkretnych działań nakierowanych na rzecz poprawy obecnego stanu rzeczy, zwrócił się z prośbą o rozważenie utworzenia w ramach resortu zdrowia odrębnego departamentu zajmującego się - jako zadaniem podstawowym - ochroną i przestrzeganiem praw pacjentów, jak również inicjowaniem i kształtowaniem kierunków działań służących poprawie ich sytuacji oraz eliminacji występujących zagrożeń i naruszeń. "Mając na względzie, iż z punktu widzenia praw pacjentów kluczowe znaczenie należy przypisać działalności Ministra Zdrowia oraz podległego mu resortu, jak również z uwagi na licznie i systematycznie występujące na przestrzeni szeregu ostatnich lat i kadencji poszczególnych Ministrów, problemy i zaniedbania w należytej ochronie ich

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 7 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.