E-zwolnienia i protesty lekarzy

77

"Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, obawia się, że będzie to system do kontroli lekarzy. Ma sprawdzać, czy lekarz nie jest przestępcą, bo a nuż wypisuje lewe zwolnienia. Dodaje: - Obróci się to też przeciw pacjentom. Będą bali się brać zwolnienia, bo ZUS od razu będzie mógł wezwać na kontrolę np. chorego na biegunkę. A chory z małego miasta lub ze wsi na kontrolę będzie musiał jechać kilkadziesiąt kilometrów [do najbliższego oddziału ZUS - red.]. Hamankiewicz boi się także o starszych lekarzy. Około 30 proc. ma ponad 60 lat. Nie wszyscy używają komputera. Będą musieli go kupić, plus oprogramowanie. A to

Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 77 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.