Lekarze jak arcybiskup Michalik
99
Lekarze domagają się zakazu in vitro
06.06.2013
Lekarze zrzeszeni w Oddziale Śląskim Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich wystosowali list otwarty, w którym domagają się całkowitego zakazu stosowania zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro. Oto jego treść:
"W obliczu podjęcia decyzji o finansowaniu procedury in vitro, my, lekarze zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, Oddziale Śląskim, zwracamy uwagę na ogrom zła, krzywdy i szereg nieprawidłowości związanych z tą procedurą.
Oddzielenie prokreacji od aktu seksualnego, aktu małżeńskiego zawsze niesie ze sobą złe społeczne konsekwencje oraz jest szczególnie niekorzystne dla dzieci przychodzących na świat wskutek działania osób trzecich. Pociąga także za sobą nieuchronnie redefinicję ojcostwa, macierzyństwa, wierności małżeńskiej, wprowadzając zamęt w relacjach rodzinnych i niszcząc tym samym fundamenty życia społecznego.
Zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych i "wyprodukowanie" dziecka poprzez techniczną interwencję osób trzecich jest wyrazem braku szacunku dla godności życia ludzkiego.
Procedura in vitro jest nieodłączni
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 99 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.