"Kiedyś staliśmy w kolejkach po żywność. Dziś stoimy w kolejkach, błagając o życie" [LIST LEKARZA]
"Stoimy w kolejkach, błagając o życie" "Kiedyś staliśmy w kolejkach po bezpieczeństwo egzystencjonalne, po żywność. Dziś stoimy w kolejkach, błagając o życie. To nie jest oburzające. To dla mnie, dla lekarza, jest przerażające. To, o czym można było usłyszeć w audycji, nie jest wyłącznie domeną pacjentów z chorobami nowotworowymi. Ale o ile w niektórych chorobach można, powiedzmy, poczekać, o tyle w schorzeniach onkologicznych jest to jawny wyścig ze śmiercią. Odbieranie pacjentom możliwości korzystania z nowoczesnych metod terapii, nawet jeżeli w Polsce nie są stosowane, ale które są z dobrym skutkiem stosowane poza naszymi granicami, jest po prostu zwykłym skazywaniem kogoś na śmierć. Ten ma szansę, kto ma pieniądze. Skwitować to można krótko. Nie masz kasy, umieraj. "Nowo
Ten post ma 12 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.