List Prezesa NRL do Rektora UJ w sprawie wypowiedzi Prof. Jana Hartmana
8
W związku z wypowiedziami Prof. Jana Hartmana dotyczącymi Kodeksu Etyki Lekarskiej Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował list do Prof. dra hab. med. Wojciecha Nowaka, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego jako wielkiego autorytetu w dziedzinie nauki i kultury, osoby niezwykle cenionej i wszechstronnej, dla której prawo i poszanowanie innego człowieka są celem i środkiem działania oraz osoby niezwykle troszczącej się o możliwość zaoferowania młodemu pokoleniu wykształcenia na najwyższym poziomie i kontaktu z najwspanialszymi autorytetami naukowymi w naszym kraju:
"Z niebywałym zażenowaniem i zaniepokojeniem odbieram sarkastyczne i uwłaczające godności wszystkich lekarzy w Polsce opinie Prof. Jana Hartmana, Kierownika Zakładu Filozofii i Bioetyki Uniwersytetu Jagiellońskiego – wydziału uczelni, z której nie tylko Pan, Panie Profesorze, ale wszyscy Polacy jesteśmy dumni. Komentarze Profesora Hartmana dotyczą Kodeksu Etyki Lekarskiej, dokumentu uchwalonego przed dwudziestoma laty przez wybitnych przedstawicieli polskiej medycyny i etyki. Kodeks jest zbiorem zasad etycznych, którymi kierują się lekarze i który jest podawany za wzór tego typu dokumentu w Europie, co podkreślał nawet Papież Jan Paweł II. Profesor Hartman w ironiczny, a momentami wręcz wulgarny sposób, odnosi się do zapisów kodeksu etyki jednej z największych grup zawodowych w Polsce o tak szczególnym znaczeniu zaufania społecznego. Pragnę podkreślić, że nie boli krytyka, ponieważ jesteśmy otwarci na zmiany i doprecyzo
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 8 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.