Interniści i pediatrzy bronią pomysłu resortu w sprawie zmian w POZ.

42
Korzyści z poszerzenia grupy lekarzy opieki podstawowej o internistów i pediatrów w ramach praktyki grupowej wydają się zatem oczywiste z punktu widzenia całego systemu – przekonują interniści i pediatrzy w liście otwartym do ministra zdrowia. List, podpisany przez konsultantów krajowych w dziedzinie pediatrii i chorób wewnętrznych oraz prezesów Polskiego Towarzystwa Internistów Polskich i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, jest polemiką z negatywnymi opiniami organizacji lekarzy rodzinnych na temat włączenia do POZ internistów i pediatrów. Autorzy memorandum w tej sprawie przekonują, że proponowane przez resort zmiany są słuszne. Podkreślają, że obecnie w Polsce pracuje kilkanaście tysięcy dobrze wykształconych i doświadczonych internistów oraz około 12 000 pediatrów z I i II stopniem specjalizacji, którzy przez przyjęte rozwiązania systemowe zostali wykluczeni jako podmioty z podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Ich działalność ograniczono prawie wyłącznie do uprawiania zawodu w szpitalnych oddziała
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 42 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.