nieludzki zakaz
3
Lek na bazie konopi wbrew zakazowi dostępny w Polsce. Furtka do legalizacji?
http://www.tvn24.pl/lek-na-bazie-konopi-wbrew-zakazowi-dostepny-w-polsce-furtka-do-legalizacji,347061,s.html
"W Polsce, mimo zakazu, w aptekach można kupić lek wyprodukowany na bazie konopi indyjskich. Jak przekonywał w programie "Tak jest" Marek Balicki, były minister zdrowia, marihuana pomaga w chorobach nowotworowych, AIDS czy w stwardnieniu rozsianym i apeluje o zmianę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przeciwnicy dopatrują się tu jednak celów czysto politycznych. - Kwestia medycyny jest tylko pretekstem, by zalegalizować w Polsce marihuanę - uważa Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.
Marek Balicki, dyrektor szpitala Wolskiego w Warszawie przekonuje, że marihuana pomaga m.in. w bólach neuropatycznych, a zakaz jej stosowania, jaki wprowadza państwo jest "nieludzki".
- Państwo nie może stawiać tamy, bariery w dostępie do substancji, które mogą służyć w leczeniu - uważa Balicki. Jego zdaniem, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii powinna dopuszczać leki na bazie marihuany. Balicki, jeszcze jako poseł, starał się ją znowelizować, jednak ani w PO, ani w PiS
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 3 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.